HAKKIMIZDA / ABOUT US

Mekke turizm olarak 2009’te İstanbul / Fatih ilçesinde kurulduğumuz günden beri siz değerli misafirlerimize seyahat, konaklama ve lojistik alanlarında tecrübeli çalışma arkadaşlarımız ve vip araç filomuzla hizmet vermekteyiz.

As mekke Tourism, we have been serving our valued guests with our experienced colleagues in the fields of travel, accommodation and logistics and our vip vehicle fleet since the day we were established in Istanbul / Fatih district in 2009.

Türkiye’de bir seyahat şirketi olarak misyonumuz, beklentilerinizi belirlemek, karşılamak ve aşmaktır. Kişiselleştirilmiş ve kendine özgü bir Türkiye seyahat deneyimi arıyorsanız, Mekke Travel ile Türkiye’deki bir seyahat size mümkün olan en iyi seyahat düzenlemesini garanti edecektir.”

As a travel company in Turkey, our mission is to set, meet and exceed your expectations. If you are looking for a personalized and distinctive Turkey travel experience, a trip in Turkey with mekke Travel will guarantee you the best possible travel arrangement.”

“Türkiye’nin en çeşitli ve etkileyici manzaralarını keşfetmenize yardımcı olan

Mekke Travel’e olan ilginiz için teşekkür ederiz.

YUSUF MAZI

“Thank you for your interest in mekke Travel,

helping you discover Turkey’s most diverse and impressive sights.”

Company Founder YUSUF MAZI says